Članovi Gradskog odbora Kraljevo posetili su 27. septembra manifestaciju „Srebrni kazan“, koja se 23. put organizuje u njihovom gradu, i iskoristili priliku da svoje sugrađane još više upoznaju sa našim Udruženjem i idejom ustavne parlamentarne monarhije.
[slideshow id=51]
Na centralnom gradskom trgu u Kraljevu – Trgu Srpskih ratnika, i ove godine se održava tradicionalna manifestacija „Srebrni kazan“ – takmičenje u spremanju pasulja i riblje čorbe. Na dva štanda su tokom celog dana bile istaknute zastave Udruženja Kraljevina Srbija, gde su članovi Gradskog odbora zainteresovanim prolaznicima pružali informacije o programu, ciljevima i aktivnostima našeg Udruženja.
Na kraju prvog dana ove manifestacije deljene su nagrade za učesnike takmičenja u spremanju riblje čorbe, a jedan od štandova sa zastavom Udruženja dobio je nagradu kao najlepše uređeni štand na manifestaciji.
„Srebrni kazan“ se nastavlja i u subotu 28. septembra takmičenjem u spremanju pasulja, po čemu je ova manifestacija i najpoznatija.
No Comments