Članovi Udruženja Kraljevina Srbija prisustvovali su 23. marta 2015. svečanom otvaranju izložbe „General Mihailović – prvi borac za slobodu u okupiranoj Evropi“ na Belom Dvoru, a potom i premijeri filma Radoša Bajića – „Za Kralja i Otadžbinu“ u Sava centru.

    

1

Njihova Kraljevska Visočanstva Prestolonaslednik Aleksandar i Princeza Katarina bili su domaćini otvaranja izložbe „General Mihailović – prvi borac za slobodu u okupiranoj Evropi“ u Belom Dvoru. Svečani prijem je priređen u čast premijere filma „Za Kralja i Otadžbinu“ autora Radoša Bajića.

Na izložbi se mogu videti fotografije, poternice, nemački proglasi, američki stripovi o Jugoslovenskoj vojsci u Otadžbini kao i lične stvari i odlikovanja prvog gerilca porobljene Evrope. Izložba će biti otvorena svakog radnog dana do 3. aprila 2015. godine. Svi građani koji su zainteresovani da je posete mogu to da učine u okviru grupnih obilazaka, u terminu od 10:00 časova uz obaveznu najavu na telefon: 011 306 4000 ili putem e-pošte na kancelarija@dvor.rs

za Kralja i Otadzbinu

Film „Za Kralja i Otadžbinu“ je posvećen svim oficirima i vojnicima Jugoslovenske vojske u Otadžbini koji su nakon rata pretrpeli užasan teror i odmazdu od strane komunista, a čija je jedina krivica bila ta što su bili i ostali odani svojoj zakletvi i što nisu želeli da se u najvećoj klanici koju istorija poznaje bore za vlast, nego za slobodu svoje zemlje i svog naroda.

Nakon projekcije filma, prisutnima se obratio i Nj.K.V. Prestolonaslednik Aleksandar, koji je ovom prilikom i odlikovao gospodina Radoša Bajića Ordenom Krune, što je izazavalo veliko oduševljenje u sali.

Celu galeriju slika pogledajte na našoj Fejsbuk strani: https://goo.gl/zl1Ndn