21. septembra 2019. navršilo se 75 godina od poslednje velike bitka između Jugoslovenske vojske u Otadžbini i partizana u Srbiji koja je vođena na Zapadnoj Moravi, u blizini Kruševca i na samoj Parcanskoj kosi od 18. do 22. septembra 1944. godine, a članovi Udruženja Kraljevina Srbija su obeležili ovaj jubilej.
Na ovom uzvišenju iznad istoimenog sela podignut je spomenik borcima rasinsko-topličkog odreda Jugoslovenske vojske u Otadžbini i njihovom komandantu pukovniku Dragutinu Keseroviću.
Delegacija Udruženja Kraljevina Srbija iz Rasinskog okruga , predvođena potpredsednikom Izvršnog odbora za Južnu Srbiju, g. Dejanom Bogdanovićem položila je venac i prisustvovala održanom pomenu i parastosu palim junacima i njihovom slavnom komandantu Dragutinu Keseroviću, jednom od Dražinih najboljih ratnih komandanata.
Nakon održanog pomena od strane sveštenika Hadži Ivana Milanovića pozvani smo na ručak u trpezariji crkve Sv.Arhangela u selu Parcane. U ime samih organizatora, svim prisutnim gostima nadahnujućim i prigodnim govorom obratio se unuk slavnog komandanta, g. Aleksandar Galić Keserović, kao i unuka načelnika štaba rasinskog korpusa JVuO, Radivoja Milosavljevića Pilota, g-đica Ana Milosavljević.
Podeljene su zahvalnice i gramate zaslužnim pojedincima.
Ovom prilikom se zahvaljujemo domaćinu i donatoru ovog skupa, g, Ivanu Milutinoviću i predsedniku O.O. KS u Ćićevcu, g. Novici Milićeviću, na pozivu i ukazanom gostoprimstvu.
Galerija slika – LINK